13 cze 2018

Zaproszenie na koncert plenerowy w Kolonii Janów

Z wielką przyjemnością zapraszam na koncert plenerowy mojego brata Piotra Krupskiego, który odbędzie się 20 czerwca 2018 roku w Kolonii Janów na działce przylegającej do ul. Leśnej 21.

Brat z powodzeniem kultywuje tradycje rodzinne grając na cymbałach wileńskich. Wystąpił na wielu koncertach i festiwalach, jest m. in. laureatem festiwalu w Kazimierzu Dolnym! 

Koncert jest dedykowany dla wszystkich osób interesujących się muzyką ludową oraz pielęgnowaniem tradycji muzycznych. Koncert będzie przeplatany ciekawostkami oraz anegdotami dotyczącymi tego instrumentu. W trakcie koncertu Piotr zaprezentuje walczyki, marsze, polki i mazurki oraz (mam nadzieję) niespodziankę!

Cymbały to instrument strunowy, na którym m.in. słynny koncert zagrał Jankiel w "Panu Tadeuszu". Na kresach II Rzeczypospolitej, a zwłaszcza na Wileńszczyźnie, cymbały były bardzo popularne. Bez nich żadne wesele odbyć się nie mogło. Składy kapel były różnorodne a za najbardziej typowy skład instrumentalny można uznać cymbały, harmonię i skrzypce. Do składu dołączały także bęben, perkusja, klarnet czy trąbka. Po wojnie, wskutek repatriacji, cymbalistów można było spotkać i usłyszeć w różnych regionach Polski, zwłaszcza na Ziemiach Odzyskanych.

Ponieważ koncert jest imprezą otwartą - zaproponujcie swoim bliskim, zwłaszcza seniorom udział w tym koncercie. Oczywiście mile widziani są wszyscy, którzy chcieliby poznać ten unikalny i odchodzący do historii instrument.

Koncert rozpocznie się punktualnie o 19.00 i potrwa jedynie 45 minut. Ilość miejsc siedzących bardzo ograniczona. Wstęp wolny.

Jarosław Krupski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz