19 kwi 2016

VI Edycja Konkursu Stara Tradycja

Tradycją Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata stało się, że maraton muzycznych emocji zaczyna się od koncertu Stara Tradycja. Wykonawcy wybierani są przez grono specjalistów spośród zgłoszeń z całej Polski co czyni Starą Tradycję najbardziej wyjątkowym wieczorem Festiwalu. Koncert Stara Tradycja jest spotkaniem i prezentacją młodych zespołów i solistów, kontynuujących polskie tradycje muzyczne. Na podstawie zgłoszeń jury w składzie: Ewa Grochowska, Stanisława Galica-Górkiewicz, Andrzej Bieńkowski, Piotr Kędziorek, Tomasz Nowak, Marcin Pospieszalski, Adam Strug oraz Janusz Prusinowski wyłoniło 10 zespołów/solistów, którzy zagrali / zaśpiewali podczas finałowego spotkania: Południce, Piotr Krupski, kapela DudySkrzypce, Kapela Dudziarska Manugi z Bukówca Górnego, Kapela z Wiru, Kapela Michała Fokta i Cezarego Bursy z Radomia, Kapela młoda "Kurasie", Jan Barańczuk, Kapela Piotra i Pawła, Krzysztof Kubuszek, 

Koncert finałowy konkursu "Stara Tradycja" odbył się 19 kwietnia 2016 o godz. 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, ul. Elektoralna 12.


O godz. 22.00 w klubie "Solec 44" rozpoczęła się zabawa, podczas której zagrali laureaci konkursu "Stara Tradycja". Miałem przyjemność wspólnego zagrania z Jakubem Koroną (bęben obręczowy). Zapraszam do posłuchania "Obereczka" w naszym wykonaniu:


A oto relacja zdjęciowa:

fot. Rafał Bałaś

fot. Piotr Krupski


fot. Muzyka Zakorzeniona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz